Home - Products-HF Series-HF Aquilaware DSP Reader-HF ISO15693 DSP Long Range Reader-RR9299TZF-FZ24
RR9299TZF-FZ24
RR9299TZF-FZ24
RR9299TZF-FZ24
RR9299TZF-FZ24
RR9299TZF-FZ24
RR9299TZF-FZ24
RR9299TZF-FZ24
RR9299TZF-FZ24
HF Long Distance ISO/IEC 15693 Protocol Tag 24-Ant Port Reader
Model
  • RR9299TZF-FZ24
Size
  • 309 × 207 × 38 mm
RR9299TZF-FZ24
Product Details
FEATURES
lSelf-intellectual property;
lAquilaware full digital signal processing architecture without manual adjustment;
lSupport ISO/IEC 15693 compatible protocol;
lRF output power adjustable from 0.5~5W (7W);
lAdvanced anti-collision algorithm with high identification rate up to 80pcs/s;
lSupport 24 standard 50ohm RFID antennae with effective distance up to 90cm*;
lSupport antenna quality and status check;
lSupport RS232 and TCPIP interface;
lProvide DLL and demonstration software to facilitate development;
lSupport on-the-site firmware upgrading.
CHARACTERISTICS
l Absolute Maximum Ratings
ITEM
SYMBOL
VALUE
UNIT
Power Supply
VCC
28
V
Operating Temp
TOPR
-25 ~ +65
Storage Temp
TSTR
-40 ~ +85
l Electrical and Mechanical Specification
Under TA25VCC+5V unless specified
ITEM
SYMBOL
MIN
TYP
MAX
UNIT
Power Supply
VCC
12
V
Current Dissipation
IC
0.3(0.5W)
0.6(5W)
0.7(7W)
1
A
Frequency
FREQ
MHz
Effective Distance*
DIS
90
mm
GPI Input
VIH
VIL
2.4
Relay
Rated Load
CLOAD
0.5A at 125VAC
1A at 24VDC
Operating Voltage
125VAC
60VDC
Operating Current
1
A
INTERFACE
image.png
Red: ON for normal work and BLINKING for abnormal warning such as antenna broken.
Blue: ON for command executing and OFF for idle state.
UART (RS232 DB9 Female)
No.
Comment
GPI
General Input with TTL level and internal 40k resistor pulled up to 3.3V